ارائه گواهینامه ایزو

ارائه گواهینامه ایزو یکی از مهمترین دغدغه های درخواست کنندگان اخذ گواهینامه ایزو هست. ارائه گواهینامه ایزو طی یک روندی انجام می گیرد و طی مراحل مختلفی شرکتهای درخواست کننده و درخواست کنندگان گواهی نامه ایزو می توانند به گواهینامه ایزو دست پیدا کنند. ارائه گواهینامه ایزو مستلزم یکسری ارائه خدمات مشاوره و دیگر خدمات دیگر میشود که شرکتها را وادار می کند که از مراکز آگاه اطلاعات لازمه را کسب کنند. هستند مراجع و سازمان زیادی که ارائه گواهینامه ایزو و صدور گواهینامه ایزو را انجام میدهند اما همگی آنها با اعتبار نیستند و در بینشان یکسری بنیان ها هستند که میایند با تبلیغات گوناگون و تخریب مراکز رقیب و ساختن برندهای ساختگی با اسامی قلابی دهن پرکن و بازی با لغات و سوء استفاده از اسم برندهای گوناگون و دادن پول به گوگل و قرار گرفتن در لینکهای اولیه گوگل خودشان را با اعتبار جلوه می دهند و درخواست گنندگان را جلب می کنند و حال آنکه گواهی نامه ایزو ارائه شده آنها دارای اعتبار نیست و فقط ظاهر و قیافه ای معتبر دارد. قطعا پرسش پیش میاید که ارائه گواهینامه ایزو معتبر چگونه انجام میگیرد. جهت این موضوع مطلب زیر را با دقت مطالعه بفرمایید.

ایزو یک سری استانداردها و الزامات تعریف شده کاربردی جهت مراکز گوناگون با حوزه های فعالیت متعدد هست که داخل مجموعه ایزو تدوین شده و منتشر می شوند. کشورهای بسیاری داخل این مرکز عضو هستند. آدرس این سازمان به آدرس دقیق WWW.ISO.ORG هست. داخل این سایت فقط نهادی که جهت ایزو معرفی شده نهاد بین المللی IAF هست و تنها همین نهاد IAF در تم ایزو قابلیت دارد. درون سازمان IAF هر کشوری عضو یا اعضایی دارد که به آنها AB گفته میشود. AB ها خودشان گواهینامه ایزو صادر نمی کنند و سازمان دولتی اعتبار دهنده ایزو هستند و این وظیفه را بر عهده مراجع دیگری می گذارند که به اصطلاح به آنها CB گفته می شود.  CBها متعددی تحت نظر هر AB فعالیت می کنند و از طرف AB مجوز صدور میگیرند. پس نتیجه ی به دست آمده به طور خلاصه این گونه تعریف می گردد که گواهینامه ایزو معتبر توسط CB هایی صادر می شود که تحت اعتبار AB مجوز صدور می گیرند که خود این AB تحت اعتبار یک سازمان بین المللی با عنوان IAF بایستی فعالیت کرده و مدیریت گردد. البته هستند مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو که دارای قابلیت صدور گواهینامه ایزو این چنین را دارند اما کلک میزنند و گواهینامه های ایزو غیر IAF ( AB و CB ساختگی که تحت نظارت IAF نیستند) را به عنوان گواهی نامه IAF صادر می کنند. مرکز سپاهان به عنوان یک سازمان آگاه با حضور مشاورین با تجربه درخواست کنندگان را سمت انتخاب یک مرجع با اعتبار جهت ارائه گواهی نامه ایزو هدایت کرده و گواهینامه ایزو یی به آنها ارائه می دهد که دارای بیشترین سطح اعتبار متناسب نیاز آنها است.

 

اخذ ایزو

مراحل ارائه گواهینامه ایزو

ارائه گواهینامه ایزو مستلزم یک روند است و میتوان این گونه گفت:

  • انتخاب هدف از اخذ گواهینامه ایزو

  • تعیین نوع گواهی نامه ایزو

  • تعیین مرجع ثبت و صدور گواهی ایزو

  • مستند سازی و پیاده سازی ایزو

  • ممیزی داخلی و خارجی

  • ممیزی نهایی

  • ثبت و صدور گواهینامه ایزو

در اول شرکتهای درخواست دهنده ایزو و درخواست کنندگان ثبت و صدور گواهینامه ایزو باید هدفشان را از اخذ گواهی نامه ایزو معین کنند: شرکتهای تقاضا کننده ایزو با توجه به پهنا و گستردگی و شرایط اقتصادی و مالی و زیادی شرایط دیگر با هدف های مختلفی اقدام به دریافت ایزو می کنند: شرکت در مناقصات ، تبلیغات و برند سازی ، صادرات ، مطرح شدن در بازار ملی و بین المللی پیاده سازی واقعی  ، رقابت در بین رقبا و زیادی هدفها سری دیگر که سازما به دنبال اخذ ایزو می روند و سپس باید نوع گواهی ایزو متناسب نیاز سازمانها مشخص شود. سازمان ها غالبا در کنار انواع ایزو تخصصی متناسب نوع فعالیت مرکز خود، برایشان بسیار خوب است که ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای را طراحی و پیاده سازی و دریافت نمایند. بعد از انتخاب نوع گواهینامه ایزو ، نوبت به تعیین مرجع صادر کننده ایزو میرسد که در بالا به آن پرداختیم و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراجع صادر کننده ایزو اینجا کلیک کنید. سپس مستندات در اختیار سازمانها قرار داده می شود و پیاده سازی با توجه به مستندات انجام میشود که در این مرحله شرکتها نیازمند استفاده از یک مشاور خبره هستند. بعد از پیاده سازی ممیزی توسط شخص ممیز انجام میگیرد و عدم انطباق ها شناخته و برطرف می شود و در نهایت ممیزی نهایی صورت میگیرد و با اجازه ممیز گواهینامه ایزو صادر میشود.

ارائه گواهینامه ایزو یک عنوان هست که درخواست کنندگان به دنبال اخذ ایزو با آن عنوان جستجو می کنند، کاربران به دلیل عدم آشنایی با مبحث ایزو ، جهت دریافت گواهینامه ایزو با عنوان های زیر نیز ممکن است سرچ کنند که مقصد همه ی آنها سمت اخذ ایزو و مراحل اخذ ایزو هست. تیترهایی از این دست:

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

اخذ گواهینامه ایزو

دریافت گواهینامه ایزو

گرفتن گواهینامه ایزو

ارائه گواهینامه ایزو

مراحل اخذ گواهینامه ایزو

مراحل دریافت گواهی ایزو

روند اخذ گواهینامه ایزو

صدور گواهینامه ایزو

ثبت گواهینامه ایزو

روند اخذ گواهینامه ISO

صدور گواهینامه ISO

ثبت گواهینامه ISO

ثبت و صدور گواهینامه ISO

اخذ گواهینامه ISO

دریافت گواهینامه ISO

گرفتن گواهینامه ISO

ارائه گواهینامه ISO

مراحل و شرایط اخذ گواهینامه ایزو

مراحل و شرایط دریافت گواهینامه ایزو

مراحل و شرایط گرفتن گواهینامه ایزو

مراحل و شرایط ارائه گواهینامه ایزو

مراحل اخذ گواهینامه ISO

مراحل دریافت گواهی ISO

مراحل و شرایط اخذ گواهینامه ISO

مراحل و شرایط دریافت گواهینامه ISO

مراحل و شرایط گرفتن گواهینامه ISO

مراحل و شرایط ارائه گواهینامه ISO

و بسیاری عناوین دیگر که کاربران به دنبال گرفتن گواهینامه ایزو با آن سرچ می کنند.

مرکز سپاهان به عنوان یکی از عظیم ترین و معتبرترین مرجع ثبت و صدور و اخذ گواهینامه ایزو با استقرار مشاورین برتر و خدمات آموزشی بدون دریافت هزینه و بسیاری خدمات رایگان دیگر، در خدمت درخواست کنندگان بوده و آنها را به گواهینامه ایزو متناسب باهدف و نیاز و پهناور و گستردگی سازمان خواهد رساند.

 

 

خرید گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید